ACTIVITATI EXTRASCOLARE

 

PROIECTE

SCOLARE

ACTIVITATI

EXTRASCOLARE

Imagine similară

CONCURSURI

SCOLARE

Rezultate concursuri scolare

Semestrul I

An scolar 2017-2018

NR.

CRT.

NUME ŞI PRENUME ELEV

PROF. COORD.

CONCURS/COMPETIŢIE

PREMIUL

OBS

1.

BUGEACLĂU ALEXANDRA 8A

VIŞAN ANDREEA 8A

MARIN ANISIA 7B

ANGHEL REBECA 8D

CONSTANTIN ANDREI 8D

ALINA DUMITRU

Concurs Regional "My space" 2017, Colegiul Mircea cel Bătrân, C-ţa

I

II

III

M

M

 

2.

ALBOTĂ ROBERT 6D

TUDOR DELIA 6A

MILITARU GEORGIANA 6A

BERESCU THEONA 6A

URSU MELANIA

Festival de Literatură pentru copii, "Sfânta Varvara", ed. III, Aninoasa,

P

P

P

III

 

3.

CĂTĂNOIU ANAMARIA 8C

CARP ALEXANDRA 7C

BUGEACLĂU ALEXANDRA 8A

ZAHARIA ANDREEA 7A

DOROBĂŢ DIANA 8A

IACOB ANCUŢA

"Drepturile Omului pentru toti", organizaţia Asociaţia Liber la Educaţie, Cultură şi Sport, Bucureşti

P

P

EXC.

P

P

 

4.

MARIN ANISIA 7B

OPRIŞAN ANDRA 8B

STANCU ALICE 8A

NEAGU ALEXANDRA 8B

VIŞAN ANDREEA 8A

IPO ILDIKO

"Drepturile Omului pentru toti", organizaţia Asociaţia Liber la Educaţie, Cultură şi Sport, Bucureşti

P

P

P

P

EXC.

 

5.

VARVARA ALEXIA 6A

FRICOSU MAIA 6B

NEACŞU ALEXIA 6B

SALANTAI OANA 7A

SALANTAI OANA 7A

IACOB ANCUŢA

Concurs Judeţean de Creaţie artistică plastică, literatură şi fotografie Marea...marea.."Copilul şi marea", subtema "Mesajul din sticlă"

III

I

II

I

II

 

6.

FRICOSU MAIA 6B

GHINEA LAVINIA 6B

CIOBANU HORIA 7A

IORDACHE MARIA 7A

ROŞU GEANINA

Concurs Judeţean de Creaţie artistică plastică, literatură şi fotografie Marea...marea.."Copilul şi marea", subtema "Mesajul din sticlă"

II

III

II

III

 

7.

MUNTEANU VLAD 7B

ŞTEFONI VLAD 7D

OPRIŞAN ANDRA 8B

CIOFÂRDEL ŞTEFANIA 7B

IVAN MARA 5A

IACOB ANCUŢA

Concurs Regional "Pulberi de vis", ed. VI, CAEJ şi Interjudeţene 2017, nr. 26404 / 16.02.2017, poz. 412, Şcoala Gim. "Mihail Drumeş", Balş, Olt

P

P

I

P

I

 

8.

BUGEACLĂU ALEXANDRA 8A

CĂTĂNOIU ANAMARIA 8C

BALTAG ROXANA 8D

DATCU LORENA 8A

DOROBĂŢ DIANA 8A

IACOB ANCUŢA

Concurs Naţional "Fii inspirat", Federaţia UNOPA, ed. II, Bucureşti

P

P

P

P

P

 

9.

BUGEACLĂU ALEXANDRA 8A

CĂTĂNOIU ANAMARIA 8C

IACOB ANCUŢA

Concurs Naţional "Sărbătoarea crizantemelor", CAEN, poz. 9, ed. I, 2017, Liceul "Nicolae Bălcescu", Flămânzi, Botoşani

II

I

 

10.

BALTAG ROXANA 8D

OPRIŞAN ANDRA 8B

IPO ILDIKO

Concurs Naţional "Sărbătoarea crizantemelor", CAEN, poz. 9, ed. I, 2017, Liceul "Nicolae Bălcescu", Flămânzi, Botoşani

I

II

 

11.

FRICOSU MAIA 6B

CIOFÂRDEL ŞTEFANIA 7B

SASU MIHAIELA

Concurs Naţional "Sărbătoarea crizantemelor", CAEN, poz. 9, ed. I, 2017, Liceul "Nicolae Bălcescu", Flămânzi, Botoşani

I

III

 

12.

JITARIU NAOMI 8B

BARBU ROBERT 7D

IONESCU MIHAI

Concurs Naţional "Sărbătoarea crizantemelor", CAEN, poz. 9, ed. I, 2017, Liceul "Nicolae Bălcescu", Flămânzi, Botoşani

I

II

 

13.

VÂRLAN IZABELA 6D

BORŞ ADNANA 6C

ROŞU GEANINA

Concurs Naţional "Sărbătoarea crizantemelor", CAEN, poz. 9, ed. I, 2017, Liceul "Nicolae Bălcescu", Flămânzi, Botoşani

I

I

 

14.

BORŞ ADNANA 6C

RUSU MARA 6C

GOGOAŞĂ GINA

Concurs Naţional "Sărbătoarea crizantemelor", CAEN, poz. 9, ed. I, 2017, Liceul "Nicolae Bălcescu", Flămânzi, Botoşani

II

I

 

15.

PAHOME SEBASTIAN 6B

BUTNĂRAŞU SORIN 6B

BURDA ALEXANDRA 6B

MITU ANDREI 6C

ANTON MARIA 6C

AZIS EREN 6C

DRUMCEA MIHNEA 6C

HANDAC CLAUDIU 6B

PASCU IOANA 6B

SALANTAI OANA 7A

BĂNCEANU DIANA 7D

VLĂDESCU ANA-MARIA 7A

MIRCICĂ MELISA 7A

NEDEL MARA 7D

LASLĂU CAMELIA 7A

SASU MIHAELA

Olimpiada de fizică, faza locală, dec. 2017

III

III

III

M

M

M

M

M

M

II

III

M

M

M

M

 

16.

ŞTEFONI VLAD 7D

DINCĂ ROBERT 6A

ELEFTERIU VALERIA 7C

IACOB ANCUŢA

Concurs Regional " Necuvintele", ed. IV, CAER 2017, nr. 1236, din 22.11.2016, Şc. Gimn. "I.Al. Brătescu-Voineşti", Târgovişte

P

P

P

 

17.

DRUMEŞ RALUCA 7B

DONICI DRAGOŞ 7B

PANTEA CRISTIAN 6B

ILIE MARA 6B

IACOB ANCUŢA

Simpozion şi Concurs Judeţean cu implicare internaţională "Oferă un zâmbet", Şc. Gimn. "Mihai Eminescu", Arad

II

P

I

I

 

18.

BUGEACLĂU ALEXANDRA 8A

DATCU LORENA 8A

DOROBĂŢ DIANA 8A

BALTAG ROXANA 8D

CĂTĂNOIU ANAMARIA 8C

IACOB ANCUŢA

Proiect "Fii creativ-descoperă talente", cu tema "De Crăciun, transmite un gând bun", Şc. nr. 16, Galaţi

 

 

19.

ALEXANDRU NICUŞOR 7C

PETEANU ROBERT 7D

CREŢU BIANCA 7D

IACOB ANCUŢA

Concurs local "Frumuseţile toamnei", ed. I, Şc. Hurezani, Gorj

II

I

III

 

20.

CHEŢA GEORGIAN 7C

FRICOSU MAIA 6B

LAZAROVICI ANDREI 6B

ROŞU GEANINA

Concurs local "Frumuseţile toamnei", ed. I, Şc. Hurezani, Gorj

II

I

III

 

21.

ZAHARIA ANDREEA 7A

CADÎR MELIS 7A

-fotografii

IACOB

ANCUŢA

Concurs "Basmul Toamnei", Şc. "Episcop Melchisedec Ştefănescu", Gîrcina, Piatra Neamţ

I

I

 

22.

BUTA NUŢU 6B

ŞTEFONI VLAD 7D

SCARLAT CEZARA 7D

IACOB ANCUŢA

Proiect Naţional "Magia sărbătorilor de iarnă", Şc. Oarta de Sus, Maramureş

 

 

23.

HORIA CIOBANU 7A

BORDEI ALESIA 7C

MALINCHI ELISA 5B

IACOB ANCUŢA

Proiect Regional "În aşteptarea lui Moş Nicolae", ed. V, Buruieneşti, Neamţ, CAEJ, 2017, poz. 5

I

I

I

 

24.

ILIE MARA 6B

CARP ALEXANDRA 7C

ZARAFU BOGDAN 5B

IPO ILDIKO

Proiect Regional "În aşteptarea lui Moş Nicolae", ed. V, Buruieneşti, Neamţ, CAEJ, 2017, poz. 5

I

I

I

 

25.

BUGEACLĂU ALEXANDRA 8A

IONIŢĂ TEODORA 7A

CURECHERIU ANDREI 5B

IACOB ANCUŢA

Proiect educaţional "Mirajul sărbătorilor de iarnă", Lic. "J. Lebel", Tălmaciu

P

P

P

 

26.

VARVARA ALEXIA 6A

IRIMIA LAVINIA 6C

IORDACHE MARIA 7A

IACOB ANCUŢA

Concurs Interjudeţean "Ghetuţa Moşului Nicolae", ed. VI, Gr. PPnr. 23, Botoşani

I

II

II

 

27.

DRIŞCU RALUCA 7B

ŢOROPOC MARIA 6C

MANCAŞ A    7B

IACOB ANCUŢA

Proiect educaţional Regional "Poveste de Crăciun", ed. VII, Colegiul Pedagogic "Regina Maria", Deva

 

 

28.

ANDREEA VIŞAN 8A

ILIE MARA 6B

GHERGUŢ BIANCA 8B

ROŞU GEANINA

Proiect educaţional Regional "Poveste de Crăciun", ed. VII, Colegiul Pedagogic Regina Maria, Deva

 

 

29.

BALTAG ROXANA 8D

CIORTAN DELIA 7B

VERMAN ŞTEFAN 7A

PICĂ COSTEL

Proiect educaţional Regional "Poveste de Crăciun", ed. VII, Colegiul Pedagogic Regina Maria, Deva

 

 

30.

IVAN MARA 5A

GRIGORE     8B

COTRUMBA NICOL 8A

IPO ILDIKO

Proiect educaţional Regional "Poveste de Crăciun", ed. VII, Colegiul Pedagogic Regina Maria, Deva

 

 

31.

NEAGU EDUARD 8A

IORDACHE MARIA 8A

MOROCA SIMONA 7A

MUNTEANU VLAD 7A

FILIP ANDREI 6B

TRIFU GABRIELA 6C

IACOB ANCUŢA

Concurs  educativ Judeţean "Pe uliţele satului" , ed. I, Colegiul "Ioniţa Asan", Caracal, Olt

 

 

32.

FRICOSU MAIA 6B

RUSU MARA 6C

ROŞU GEANINA

Concurs  educativ Judeţean "Pe uliţele satului" , ed. I, Colegiul "Ioniţa Asan", Caracal, Olt

 

 

33.

IVAN MARA 5A

TĂMĂŞANU ALEXIA 5A

GOIDAN ALEXANDRA 5A

IACOB ANCUŢA

Concurs Naţional cu participare Internaţională "Extemporal şi la dirigenţie", Colegiul Ec. "Ion Ghica", Brăila

 

 

34.

CĂTĂNOIU ANAMARIA 8C

LUPESCU CRISTINA 8C

BUGEACLĂU ALEXANDRA 8A

SASU MIHAIELA

Concurs Naţional cu participare Internaţională "Extemporal şi la dirigenţie", Colegiul Ec. "Ion Ghica", Brăila

 

 

35.

ZAHARIA ANDREEA 7A

PUFULESCU TEODORA 7A

SALANTAI OANA 7A

IPO ILDIKO

Concurs Naţional cu participare Internaţională "Extemporal şi la dirigenţie", Colegiul Ec. "Ion Ghica", Brăila

 

 

36.

DATCU LORENA 8A

BALTAG ROXANA 8D

DOROBĂŢ DIANA 8A

IONESCU MIHAI

Concurs Naţional cu participare Internaţională "Extemporal şi la dirigenţie", Colegiul Ec. "Ion Ghica", Brăila

 

 

37.

ILIE MARA 6B

FRICOSU MAIA 6C

BUTA NUŢU 6C

ROŞU GEANINA

Concurs Naţional cu participare Internaţională "Extemporal şi la dirigenţie", Colegiul Ec. "Ion Ghica", Brăila

 

 

38.

ŞTEFOI VLAD 5B

ŞANDRU MARIA 5B

STAN BRIANA 5B

OPRIŞ FLAVIUS 5B

GOCIU GABRIELA 5B

BOCA SEBASTIAN 5B

IONESCU MIHAI

ADRIANA MITREA

Concurs Interjudeţean de Tradiţii şi Obiceiuri de Iarnă,  ed. XIII, Vaslui,  CAERI, 2017, poz. 644

I

I

I

I

I

I

 

39.

ŞANDRU MARIA 5B

MUSTAŢĂ ANA

Concurs Interjudeţean de Tradiţii şi Obiceiuri de Iarnă,  ed. XIII, Vaslui,  CAERI, 2017, poz. 644

I

 

40.

CIORARLAN ANDRADA 8D

CONSTANTIN ANDREI 8D

COZMA IULIANA

Olimpiada de chimie, faza locală

58 pct

44 pct

Calif. la etapa  judeteana

41.

FRICOSU MAIA 6C

TUDORICĂ DELIA 6C

JIANU MIRUNA 8A

ROŞU GEANINA

Olimpiada de lb., comunicare şi lit. română, faza locală

 

Calif. la etapa  judeteana

42.

ŞTEFONI VLAD 7D

SALANTAI OANA 7A

CÎRLAN GABRIELA

Olimpiada de lb., comunicare şi lit. română, faza locală

 

Calif. la etapa  judeteana

43.

CARP ALEXANDRA 7C

HANGANU NICOLETA

Olimpiada de lb., comunicare şi lit. română, faza locală

 

Calif. la etapa  judeteana

44.

FRICOSU MAIA 6C

OLARIU MIRUNA

RUSU MARA

LAZAROVICI ANDREI

TUDORICĂ DARIA

IRIMIA LAVINIA

PASCU CRISTIANA

BURDA ALEXANDRA

AYIS EREN

CĂTĂNOI ANA-MARIA 8C

JIANU MIRUNA 8A

STÎNGĂ RAREŞ 8C

CHIŞ NICOLETA 8A

BĂNICĂ DARIA 8A

ROŞU GEANINA

Olimpiada" Lectura ca abilitate de viaţă"

 

Calif. la etapa  judeteana

45.

SALANTAI OANA 7A

IONIŢĂ TEODORA 7A

CÎRLAN GABRIELA

Olimpiada" Lectura ca abilitate de viaţă"

 

Calif. la etapa  judeteana

46.

CARP ALEXANDRA 7C

OPRIŞAN ANDRA 8B

CINCĂ BIANCA 8B

HANGANU NICOLETA

Olimpiada" Lectura ca abilitate de viaţă"

 

Calif. la etapa  judeteana

47.

VARVARA ALEXIA 6A

MANEA

AURELIANA

Olimpiada" Lectura ca abilitate de viaţă"

 

 

48.

UNGUREANU DAVID 5A

HORNEA DAVID 5A

DIMCEA ALEXANDRU 5A

SALANTAI OANA 7A

DOROBĂŢ DIANA 8A

CIOATĂ GINETA

Concurs Tomis, faza locală

60 pct

55 pct

55 pct

50 pct

50 pct

Calif. la etapa judeteana

49.

HANDAC CALUDIU 6

DRUMCEA MIHNEA 6

MITU ANDREI 6

PASCU CRISTIANA 6

CĂLIN CRISTIAN

BURDA ALEXANDRA 6

CĂLIN CRISTIAN 6

AZIS EREN 6

LAZAROVICI ANDREI 6

BUTNĂRAŞU SORIN 6

GOGOAŞĂ GINA

Concurs Tomis, faza locală

80 pct

70 pct

70 pct

65 pct

65 pct

65 pct

60 pct

55 pct

55 pct

55 pct

Calif. la etapa  judeteana

50.

PETEANU ROBERT 7D

DIMA MARIA

Concurs Tomis, faza locală

50 pct

Calif. la etapa  judeteana

51.

62 elevi

ALBERT LAURA LILIANA

STANCU SVETLANA

TĂNASE CRISTINA

OPREA DANIELA

Concursul Județean "Comorile Condeiului", faza locală

I-5

II-6

III-4

M-8

 

 

52.

69 elevi

ALBERT LAURA LILIANA

STANCU SVETLANA

TĂNASE CRISTINA

OPREA DANIELA

Concursul Județean Euxin Math, faza locală

II-4

III-3

 

53.

338 elevi

DRAGOMIR MARIANA

DIMCEA CĂTĂLINA

ION MARIA MIRELA

RADU DENISIA

COSTIN AURELIA

STROE CARMEN

ROSCA GRETA

BATALĂ ELENA

CRUŢU MARINELA

ŢOROPOC IULIANA

MUSTAŢĂ ANA

ALBERT LAURA LILIANA

STANCU SVETLANA

OPREA DANIELA

Concursul  Şcolar Naţional de Competenţă şi Performanţă Comper-Matematică, CAEN

sectiunea 3, pozitiile 90-91

 

I-73

II-82

III-84

M-63

 

54.

342 elevi

Concursul  Şcolar Naţional de Competenţă şi Performanţă Comper-Comunicare

I-85

II-110

III-72

M-44